PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=45}

Dzikie żądze

Wild Things
6,6 18 089
ocen
6,6 10 1 18089
5,6 9
ocen krytyków
Dzikie żądze
powrót do forum filmu Dzikie żądze

całkiem nieźle skonstruowany żart filmowy. Postacie są świetnie przerysowane, można by rzec. Epatowanie seksem w wykonaniu Denise Richards po prostu mistrzowskie. Świetny też był tutaj Bill Murray.
Generalnie ten film z założenia w pewnym momencie staje się absurdalny. A niektórzy za bardzo się chyba tym przejęli:p

e69

Rzeczywiście, przypominam sobie, że podczas seansu miałam podobne odczucia. Im bardziej bohaterowie zagłębiali się w intrygi tym łańcuch absurdów stawał się coraz dłuższy. Scenariusz z jajem.

ocenił(a) film na 6
e69

Jestem tego samego zdania. Film przekombinowany, po kilku takich zaskakujących motywach widz już się na to uodparnia i wie, że za chwilę x okaże się wspólnikiem, a y zginie itd.

ocenił(a) film na 8
trancefan1986

Nie nazwałabym tego filmu przekombinowanym, bo to dla mnie oznacza że ktoś przedobrzył i mu nie wyszło. W tym filmie było to raczej zamierzone działanie. Polega na stworzeniu takiego natężenia absurdalnych sytuacji, że w końcu zaczynasz się śmiać ( ja tak miałam). Śmiejesz się nie dlatego, że film jest tak beznadziejny, że nic więcej nie można zrobić, tylko dlatego, że uświadamiasz sobie, że to świetny dowcip. Że ktoś sparodiował taki a nie inny typ filmów. Niektóre thrillery po prostu są tak dziwne, że aż nieprawdopodobne. Tyle, że i twórcy i widzowie traktują je całkiem poważnie. Tutaj to niemożliwe. Podobne odczucia pojawiają się np. w filmach Tarantino.

ocenił(a) film na 8
e69

Tak film bardzo dobry, śmieszny, taki dla rozrywki zrobiony z ciekawym scenariuszem

ocenił(a) film na 8
e69

Scenariusz 8/10, a u mnie to rzadkość.

SPOILER !!!
Właśnie widząc "ostatecznego" twista z Murray'em miałem wrażenie, że tym absurdalnym poczuciem humoru
twórcy wbijają mnie w fotel. To chyba film z największą ilością zwrotów akcji.

ocenił(a) film na 7
armarange

Dokładnie > zakończenie świetne

e69

Tak, z tym żartem, to coś jest na rzeczy, ale chyba niekoniecznie lubię thrillery, które mnie rozśmieszają. Szczerze powiedziawszy, to ja już czekałam na koniec tych wszystkich absurdalnych wątków.

ocenił(a) film na 4
e69

Szczególnie ostateczne rozwiązanie bardziej przypomina parodię niż autentyczny film. Ale w sumie wyszło śmiesznie.

ocenił(a) film na 8
e69

Nikt nie napisał, że napięcie i atmosferę niebezpieczeństwa świetnie buduje muzyka.

ocenił(a) film na 7
e69

Faktycznie, pod koniec to już bardziej przypominało czarną komedię niż thriller.

Mój komentarz jest po 5 latach od Twojego wpisu, ale co tam...
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
e69

Mamy tu do czynienia ze sprowadzeniem filmowego twistu do absurdu. Twisty piętrzą się aż do końca napisów końcowych i trudno nie przyjąć Twojej tezy o tym, że to wszystko celowe. Tak to znakomita parodia filmów, w których wątki kryminalne wodzą widza za nos i coś tam się pod koniec zaskakującego okazuje ( taki diabełek z pudełka). Twoja interpretacja jest jak najbardziej trafna i dzięki niej odebrałem ten film znacznie lepiej. Zresztą chyba sam bym pod koniec coś podobnego "wymyślił" bo poziom absurdu, ten swoisty przekładaniec twistów każdemu da do myślenia bo chyba nikt w miarę inteligentny nie uwierzy, że twórcy wciskali by nam na poważnie aż taki kit. Do tego role odegrane świetnie i klimatyczna muzyka. Druga połowa filmu ( tak od 50-tej minuty) to jazda bez trzymanki i dowód na to jak dobre było kino lat 90-tych.

ocenił(a) film na 6
e69

Może być tak jak piszesz. Ja jednak jak oglądałem ten film to potraktowałem go śmiertelnie poważnie i wydał mi się głupi.

e69

Warto zobaczyć ten film? Fajny czy takie ,,American Pie''?

ocenił(a) film na 7
AndrzejChyra4

Warto chociażby ze względu na dobrą obsadę i piękne kobiety ( bez botoksu ). Fabuła też wciągająca

katarzyna245_filmweb

Ok. Rozumiem. Dzięki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones