PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=851885}

Krzyk

Scream
6,0 19 605
ocen
6,0 10 1 19605
6,7 27
ocen krytyków
Krzyk
powrót do forum filmu Krzyk

Paździeż. Przeprosiłem osobę którą na to zabrałem.

Negoz_2

Przeproś nas za tę opinię, która nic nie wnosi, wróć do oglądania
tych swoich przygodowek Indiany Jonesa i nie truj na forum xD btw co to jest k... paździeż? XD

ocenił(a) film na 2
Mysterious_filmaniak

Właśnie przez takie opinie jak Twoja straciłem 30 zł na rzecz kompletnie niewydarzonego tworu zwanego mylnie filmem. To dzieło było na poziomie naszych Polskich slasherów a tylko z większym budżetem. Przewidywalny, wtórny, denny do granic. Osoba którą zabrałem po prostu odchrzaknęła i przełknęła stratę czasu a ja postanowiłem ostrzec innych przed tym gniotem. Dałem 2-kę bo są jeszcze dzieła Vegi i musi być jakaś skala

Negoz_2

Wykup sobie Cinema City Unlimited za 38 zł miesięcznie, to przestaniesz oceniać filmy poprzez pryzmat ceny biletu.

ocenił(a) film na 2
Mysterious_filmaniak

Sprawdziłęm cię. Konto założone przed chwilą, zero ocen. Naprawdę dystrybutor tego śmiecia posuwa się do farmy trolli? Jesu...

Negoz_2

Przejrzałeś mnie, poza dystrybutorem pracuję jeszcze dla Putina i antyszczepionkowców i dostaje 5000 rubli za komentarz, polecam, dobra polewa z takich gości jak Ty xd

Negoz_2

Nie masz gustu synek

Mysterious_filmaniak

Nie porównuj serii Indiany Jones'a do serii Krzyku

Mysterious_filmaniak

A twój komentarz coś wnosi? Nie sądzę i może cię zdziwię, ale każdy na prawo wyrazić swoje zdanie, nie musi ono być takie, jak twoje. Mi też się ten film nie podobał i jak dla mnie, zniszczyli całą serię. Tak to jest, jak się odgrzewa kotlety.

ocenił(a) film na 4
Negoz_2

No, słabe to jest. Kolejna marka zniszczona przez nowe Hollywood pełne beztalencia. Ważne, ze było "woke" i "meta".

rollo_tomassi

????? Dosłownie cała ta seria polega na byciu meta

ocenił(a) film na 7
dagon1911

Tacy to spece się właśnie wypowiadają na forum. Normalny człowiek jak się na czymś nie zna to się nie odzywa. rollo_tomassi za to jak to zbuldupiony prawaczek nie potrafi wytrzymać i zawsze mu się uleje.

Negoz_2

paździerz*

ocenił(a) film na 2
Negoz_2

W 100% się z Toba zgadzam. Ten film to jakieś nieporozumienie. Tego typu horrory lecą na TV4 o 2:00 w nocy i opowiadają o atomowych rekinach i zmutowanych komarach...

kuba_olsztyn

A co Krzyk ma wspólnego z filmami o atomowych rekinach i zmutowanych komarach?

cxap

Nie bronie tego filmu bo 1 część najlepsza z serii ale ci osobnicy najwidoczniej nie wiedzą co to za gatunek 'Slasher'

ocenił(a) film na 3
cxap

Poziom

ocenił(a) film na 10
Negoz_2

Ależ tu się zebrała śmietanka znawców. Film jest najlepszym slasherem jaki wyszedł w XXI w a tutaj taka głupia krytyka, gdzie większość nie rozumie czym jest slasher albo nie rozumieją
czym Krzyk tak naprawdę jest. W swoim gatunku seria nie ma sobie równych, a sama najnowsza odsłona była rewelacyjna

ocenił(a) film na 3
Armando918

Czyli zanim człowiek pójdzie do kina, musi koniecznie zapoznać się z definicją słowa „slasher”, bo to już zupełnie zmienia ocenę i odbiór filmu? U mnie i ludzi, z którymi byłam nic to nie zmieniło. Albo coś jest dobre, albo nie. Najbardziej mnie bawią ci krytycy filmwebu w swojej niekonsekwencji - jakby na siłę chcieli zrobić z gówna fenomen… Może się nie znam, nie skończyłam łódzkiej filmówki, ale jeśli dobre kino tak wygląda to ja nie chcę się na nim znać.
Po pierwsze, jeśli ktoś nastawia się na gatunek horror, bo tak ten film został przydzielony, to czuje się oszukany, bo to bardziej komedio-dramat… Ale taki słaby, amerykański, infantylny do bólu, irytujący i przewidywalny. Osobowości bohaterów tego filmu są wykreowane tak, jakby twórcy zależało na prześmiewczym stereotypowym ukazaniu stanu umysłowego USA. Rozumiem, że film ma sobie drwić z fanbase’u tego gatunku? W każdym razie, jeśli ktoś nie jest obeznany w tego typu produkcjach to na 99% oceni film jako chłam i wyjdzie zażenowany z kina. A dobry film powinien być uniwersalny, przekonywać szersze grono odbiorców i pozwalać na jego zrozumienie nie tylko fanbojom…

ocenił(a) film na 3
pec_fw

Jeszcze dodam, że nigdy się tak nie uśmiałam w kinie jak przy scenach mordowania w tym filmie, bo każda z ofiar wydawała się być niesmiertelna… Po postrzale w brzuch z broni palnej bohaterka siedzi sobie jak gdyby nigdy nic.

ocenił(a) film na 8
pec_fw

Bardziej głupiego komentarza nie czytałem już dawno ..Jeżeli oglądasz zwiastun , widzisz plakat itp i widzisz mniej więcej o co chodzi w filmie (że będzie morderca w masce i tak dalej)a w kinie jesteś,,zaskoczona,,tym co zrobić zobaczyłaś,to sorry,ale w tym przypadku nawet łódzka filmówka nie pomoże.I tak,idąc do kina na horror powinnaś się orientować jaki typ horroru ci pasuje a jaki nie,w przeciwnym razie to jest zwykła ignorancja i potem durne narzekanie w internecie.A co do ofiar w filmie...no tak wspomniałaś o jednej ofierze,a które to niby były takie ciągle nieśmiertelne i siedziały jak jak gdyby nic(oprócz tej jednej)?

ocenił(a) film na 3
luki138

Po kolei:
1. Czy każdy przed pójściem do kina musi obejrzeć zwiastun albo zobaczyć plakat? Nie robię tego, czytam zazwyczaj krótki opis. W zwiastunach często są niepotrzebne spoilery.
2. Czy widzisz przy tytule filmu wyszczególniony typ horroru? Nie!
3. Argument o ignorancji i durnym narzekaniu w internecie jest z dupy, ujmując wprost, GDYŻ, UWAGA, UWAGA… Faktycznie jestem widzem o dość sprecyzowanych preferencjach, bo wybieram zawsze thrillery psychologiczne, noir, bądź kryminały, ALE jeśli film z gatunku komedii romantycznych (których nie znoszę w zdecydowanej większości) jest dobry to to przyznaję. Uważam, jak już wspomniałam wyżej, że DOBRY film, szczególnie mainstreamowy, który trafia do ogromnej publiczności i do kin, powinien być uniwersalny, a nie zamykać ludzi w hermetycznym środowisku :)

ocenił(a) film na 8
pec_fw

Trochę strzelasz sobie w kolano ta odpowiedzią.Akurat gatunek horror dzieli się na różne podgatunki i zależy kto co lubi:duchy,psychopatycznych morderców itp.Czytając nawet krótki opis wiadomo od razu o jaki typ horroru chodzi.Jeżeli nie lubisz filmów typu Screm/Halloween które właśnie o takich mordercach opowiadają...no to nic nie poradzę.Poza tym wspominasz o uniwersalności hmmm....czy rzeczywiście tak powinno być?To na czym ta uniwersalność w tym np.filmie mogłaby polegać?

ocenił(a) film na 3
luki138

A Ty słuchasz gatunku muzyki czy muzyki? Oceniasz kawałek po gatunku, czy go lubisz czy nie, czy jednak oceniasz całość - podkład, bit, sample, tekst…? Dopóki poszłam na ten film do kina nie wiedziałam czy lubię „Screm/Halloween”. Trzeba mieć do czego porównać, aczkolwiek jeśli to jest #1 z tego konkretnego podgatunku horroru, to rzeczywiście się nie polubimy. Czy jakikolwiek podgatunek horroru powinien być komedią? Dziwne, ale niech będzie, że się nie znam :)

ocenił(a) film na 8
pec_fw

Jeżeli na przykład mam iść na koncert(tak jak ty do kina)to oczywiste że tak.Nie wybieram takiego wyjścia ,bo akurat jest koncert i tyle.Co do samej muzyki,jasne że też tak jest.Więc tak słucham muzyki z gatunku który lubię i tyle.Tak sobie myślę... naprawdę nigdy nie widziałaś jakiegokolwiek slashera???

ocenił(a) film na 3
luki138

Prawdopodobnie widziałam jak analizuję różne cechy slashera (jak już się dowiedziałam co i jak), no i od tej pory przed pójściem do kina będę szperać w necie, czy to na pewno nie ten podgatunek… Nie jest to dla mnie zdecydowanie. Podtrzymuję jednak to co wyżej napisałam odnośnie uniwersalności, nie lubię sie ograniczać, czy to film, czy sztuka, czy muzyka. Nie idę do kina na gatunek, tylko na film. Taka moja opinia, kontrowersyjna, bo jak się okazało, NIE ZNAM SIĘ NA SLASHERACH. Pozdro :)

pec_fw

To jest świetny slasher, ale fakt - trzeba ogarniać, co to za gatunek, a nie chwalić się na Filmwebie swoją niewiedzą. :)

ocenił(a) film na 8
pec_fw

ale jeżeli ktoś nie wie czym jest "slasher" i idzie na taki film to u człowieka zmienia się punkt widzenia na takie horrory.więc co ty niby wiesz?

ocenił(a) film na 3
Jablecznik_fw

Ja totalnie nie twierdzę, że się znam i nie robię z siebie krytyczki filmowej. Po prostu z mojego punktu widzenia, moich znajomych i po reakcjach ludzi po seansie napisałam co o tym myślę. Tego typu filmy nie są dla mnie i od tej pory nie zamierzam popełniać tego błędu i przed pójściem do kina będę wnikliwie sprawdzać podgatunki… Ale jak wyżej - dobry film = uniwersalny. Tak jak nie ograniczam się do jednego gatunku muzyki, sztuki itp.

pec_fw

O jezu, "A dobry film powinien być uniwersalny" - dawno nie widziałem głupszej rzeczy xD

Armando918

Daj spokój chłopie. 4 i 5 część - najlepsze slashery tego wieku? Najgorsze filmy z tej serii? Wymęczona buła i nic poza tym.

Armando918

Nie no filmowi daleko do najlepszego slashera XXI w. Choćby Halloween (2018), Hush, It Follows, Don't Breath czy Cabin in the Woods są lepsze, ale muszę przyznać, że się spodziewałem czegoś gorszego. Film przebija 3 i 4 część i Wes Craven raczej byłby dumny z tej kontunuacji.

jdksdj11

No, szczególnie, że ani 'It Follows' ani 'Don't Breathe' ani 'Cabin in the Woods' nie są slasherami. A skoro 'Halloween' z 2018 to dla ciebie super film to nie mam więcej pytań.

ocenił(a) film na 7
Negoz_2

Tylko 2, ah no ale mówi to osoba, która dała 1 dla Wesela Smarzowskiego. Pomimo nawet Twojego subiektywnego odbioru filmu, 2 to za mało, sorry.
Rekwizyty były złe i podwozie też?

ocenił(a) film na 8
Negoz_2

Skoro i tej osobie co ją zaprosiłeś sie nie podobało ( skoro ją przeprosiłes) to znaczy że jesteście po tych samych plackach, dobrani jak w korcu maku.

ocenił(a) film na 5
Negoz_2

Chciałem tylko powiedzieć, że jesteś dobrym człowiekiem i to bardzo miło z twojej strony, że przeprosiłeś tę drugą osobę.

Negoz_2

Niestety film to kupa. Myślałem, że te wysokie oceny wynikają z tego, że jest to pierwszy nie-tandetny slasher. Myliłem się. Debilizmy bohaterów na każdym kroku. Jak zamaskowany przeżył liczne postrzały w brzuch a potem zabił byłego policjanta (???) to się poddałem.

ocenił(a) film na 4
Piterek83

Dokładnie, film strasznie słaby, głupi i z wieloma debilizmami. Słaba gra aktorska i rozciąganie do zanudzenia końcówki.

Piterek83

Ale ty zdajesz sobie sprawę, że Ghostface miał w tej scenie kamizelkę, co nawet było dokładnie pokazane w filmie

ocenił(a) film na 5
Ran1906

Nawet jak miał kamizelkę to po co wszyscy uciekali do windy i tylko policjant wrócił zamiast od razu strzelić mu w łeb jak leżał na ziemi? xD Bo mu się przypomniało że jak w łeb nie dostanie to powróci do żywych xD To najgłupsza scena filmu była...

Piterek83

Scena absolutnie debilna, nie przeczę. Zwłaszcza, że strzał w głowę, to się tyczy zombie i to z tego podgatunku się wywodzi. Akurat to, że przeżył postrzały wytłumaczyli logicznie kamizelką. Mniej logiczne było, że sobie tam leżał i czekał jakby wiedział, że Dewey się wróci i akurat ktoś go rozproszy telefonem nim ten wpakuje mu kulkę w łeb. Ultra hiper komicznie zrobiło się jednak naprawdę wtedy, kiedy wyszło na jaw, kto był tym zabójcą i jak sobie przypomnę tę heroiczną walkę wręcz, to parskam śmiechem bo Dewey jednym uderzeniem pięści by tą nastolatkę znokautował.

ocenił(a) film na 3
Negoz_2

Dobrze zrobiłeś, bo ten film to barachło. Niewart tych dwudziestu paru złotych.

ocenił(a) film na 8
Negoz_2

A ona na to że " nie ma za co bo film był petarda" . Dobrze że nie wybrałes Giekra

użytkownik usunięty
Negoz_2

o chryste jaki shit. Ja na miejscu tej osoby co ja zabrales na ten film nie odezwalbym sie do Ciebie przez miesiac :))))))

ocenił(a) film na 3
Negoz_2

Zgadzam się, jedynka jest kultowa. Dwójka była jeszcze niezła a potem to już porażka nie mówiąc o tym ostatnim syfie. Ten film był chyba kręcony dla jakiś Sebixow i Karyn a nie dla normalnych widzów.

ocenił(a) film na 6
Negoz_2

Dla mnie to takim bardziej horror komediowy dla nastolatków.Już w pierwszej scenie schrzanili wszystko jak ta młoda dostała tyle ciosów nożem,krew lała się na wszystkie strony a mimo to przeżyła,bo to w końcu główna bohaterka.A sceny finałowe to już zupełnie komedia na całego a nie żaden horror.Niestety ale np.do takiej kultowej Teksańskiej piły nie ma co nawet porównywać

użytkownik usunięty
jazdowicz2666

Wyważona opinia. Rzadkość. Taka refleksja, nie tyle o samym filmie, bo ten słabawy, a o poziomie komentowania (tak się składa, że dla osobników dających bliżej 10/10 gniotowi, nie tylko zresztą temu). Początek filmwebu: 10latki (umysłowe) komentują: "film super, idź w słowniku sprawdź slasher, bo mnie mama zbije wieczorem". 2022 rok, filmweb: "film super, ty ... tu wpisać dowolną inwektywę personalną, nie znacie się, wy...". I tak bym to widział. Pewne rzeczy się nie zmieniają. Umysłowe stulejki nawet jak dorosły i tak mają jeden ten sam cel, nadal w mentalności 10-latka ta sama gadka. Drogie gimbusy (i byłę gimbusy), do książek za późno, współczucie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones