PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=851885}

Krzyk

Scream
6,0 19 720
ocen
6,0 10 1 19720
6,7 28
ocen krytyków
Krzyk
powrót do forum filmu Krzyk

Troszeczkę szacunku...

ocenił(a) film na 3

1. W pierwszej scenie laska dostaje 7 razy nożem, a na drugi dzień leży sobie w szpitalu jakby co najwyżej płukanie żołądka miała...
2. Morderca w biały dzień zaszlachtował szeryfa przed domem i stwierdził, że ma jeszcze sporo czasu na ucieczkę, więc na spokoju zadźga jej syna!
3. Szpital! Tu cała sekwencja.
- na początku starsza siostra widzi policjanta, który miał wartę w szpitalu, więc pyta kto pilnuje mojej siostry? A on na to, że bardziej potrzebny był tu. Nie no, w sumie spoko.
- okazuje się, że jednak jakiś policjant był, choć na nic się nie przydał. Leży sobie zadźgany na podłodze, bo całe piętro w szpitalu puste!
- były policjant strzela do mordercy i zamiast go dobić (ewentualnie obezwładnić) i zdemaskować, to ucieka ze wszystkimi do windy. Przypomina sobie jednak, że warto strzelić mu w głowę. Ale morderca jest inteligenty, spokojnie czeka aż policjant stanie naprzeciw niego bo wie, że za chwilę zadzwoni telefon i wtedy to wykorzysta!
4. starsza siostra wie, że to na jej rodzinę polują, więc stwierdza, że jak wyjedzie z miasta to przestaną. BTW akurat nie mam takiej wiedzy ale czy w USA inhalatory rzeczywiście są na receptę? Znaczy jakby dziewczyna zaczęła dusić się w aptece to sorry, musisz mieć receptę?
5. No i finał! Wiadomo, rana cięta, kłuta czy postrzałowa, co za różnica, żadna z nich po 30 sek. już nie boli. A co oni się tam na końcu nagadali...

Wiem, że w tym filmie chodziło głównie o powrót starych postaci ale na prawdę można to było ciut lepiej dopracować.

ArjeN

Wszystko w punkt.
Ja od siebie dodam, że jak ujawnili pierwszego mordercę, to musiałem chwilę się zastanowić kto to w ogóle jest - bo te postaci tych młodych ludzi były takie miałkie i bezbarwne.
W ogóle motywacja morderców - jak ją wyłuszczyli, to myślałem, że sobie jaja robią i zaraz wyjawią prawdziwy, ukryty motyw, no ale nie zrobili tego.
I jeszcze tylko tyle powiem, że mam świetny pomysł - niestety, mocno poniewczasie - jak można było uzasadnić dlaczego Gale Weathers ma taką straszną twarz - mogli to zwalić na rany zadane przez mordercę, które pociągnęły za sobą konieczność operacji plastycznych. Tak, wiem że to mocno spóźniony pomysł, bo trzeba było to zrobić na początku czwórki, nie mówiąc o piątce.
W każdym razie, dla mnie seria jest martwa, zakończyła się na części 4. Tę puszczam w niepamięć, a kolejne awansem uznaję za niekanoniczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones