Prawnik z Lincolna (2022)
Prawnik z Lincolna: Sezon 1 Prawnik z Lincolna sezon 1, odcinek 1

Druga szansa

He Rides Again 48m
6,8 140
ocen
6,8 10 1 140
Prawnik z Lincolna
powrót do forum s1e1

Zacznijmy od tego że obejrzałem film z Matthew McConaughey zaraz przed pilotem wersji netflixa.
Pierwsze co rzuciło mnie zakuło to fakt jak twórcy serialu potraktowali widza, w filmie jest rzecz oczywista, prawnik porusza się zabytkowym Lincolnem Town Car z 1988 które traktuje w pewnym sensie jak mobilne biuro, ma kierowcę.
Dlaczego film tak się nazywa, to oczywiste i każdy musiał dojść do wniosku już po 5 minutach.
Natomiast twórcy serialu poczuli potrzebę wytłumaczenia tego ustami pani sędziny o wiadomej karnacji, z góry zakładając że widzowie to debile.
Mniejsza o to że model Lincolna jest inny, do tego wrzucają wielkiego współczesnego suva, product placement na czterech kółkach.

A teraz zmiany w postaci prawnika i jego otoczeniu....
Tak jak zakończył się film, mieli idealne fundamenty pod ten nonsens z ptsd.... ale nie!
Teraz nasz prawnik jest narkomanem który który prawie się utopił, iq też mu zdecydowanie ubyło, w serialu nie ma już jego kierowcy. Co robi? Zatrudnia do tej roli złodziejkę, narkomankę którą dopiero co wybronił w sądzie i powierza jej tego reklamowego suva (?????) Co mogło by by pójść nie tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O postaciach które go otaczają szkoda gadać, ale sformułowanie ,, beta male " dotyczy chyba każdej postaci męskiej z otoczenia prawnika.
I mogę tak jeszcze przez godzinę wymieniać.... marna karykatura pierwowzoru
Dobrze że ktoś w jednym z wątków zaspoilował mi zakończenie sezonu bo szkoda mojego czasu.
Chcecie dobry serial o prawniku to polecam Goliath 2016

ocenił(a) serial na 7
DRSRng

Hm... masz oczywiście prawo do swojej oceny serialu, jednak stwierdzenie że FILM Prawnik z Lincolna jest pierwowzorem dla SERIALU jest wielką bzdura, ponieważ zarówno film jak serial powstały na podstawie powieści Michaela Connellego

azaks

Teraz pytanie które jest bliższe powieści, mam nadzieję że film, swoją ocenę ma może później jest lepiej ale ten pilot po filmie to była tragedia. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones